Fri. Jun 5th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Ceremonia për Azem Hajdarin, nuk mungoi as djali i Sokol Olldashit

1 min read

TIRANË- Pjesë e homazheve ndaj Azem Hajdarit në ish-selinë e PD-së ka marrë pjesë edhe djali i Sokol Olldashit.

Glauk Olldashi edhe pse jo pak kritik, djali një prej personaliteteve të PD-së ka marrë pjesë edhe në disa protesta.

Ditën e sotme u zhvilluan homazhe dhe nderime për figurën e Azem Hajdarit, liderit të PD-së gjatë viteve ’90. Politikanë e kanë nderuar tek Varrezat e Dëshmorëve, ndërsa kryedemokrati Lulzim Basha, kolegë dhe familja i kanë vendosur tufa me lule edhe tek memoriali ku u vra./Dosja.al

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.