Fri. Jun 5th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Belind Këlliçi : Veliaj vrasësi i Ardit Gjoklajt , drejtësia nuk vepron se është e blerë nga paratë e pista

2 min read

Nga Belind Këlliçi

Drejtësi për Arditin!

3 vjet me parë opinioni publik u trondit nga një ngjarje e rende e ndodhur në landfillin e sharrës administruar nga Bashkia e Tiranës

Babëzia për të vjedhur e grabitur kudo dhe me cdo gjë e Erjon Veliajt ia mori jeten një të riu vetëm 17 vjec

Trupi i Ardit Gjoklajt u gjet i masakruar në landfillin e Sharrës mesditën e 7 gushtit. 17 vjeçari ishte punësuar në impiantin e seleksionimit të mbetjeve në Sharrë, me shpresën se do të mblidhte paratë e nevojshme për të blerë librat e shkollës, pa rënduar familjen që mbahej vetëm me rrogën e kryefamiljarit.

3 vjet dhe drejtësia nuk vepron

Drejtësia nuk vepron sepse ua mbyllën gojën paratë e pista të Erjon Veliajt, abuzuesi me i madh që ka njohur Shqipëria me imazhin e fëmijeve dhe përgjegjës për vdekjen e një të mituri

Erjon Veliaj nuk hetohet sepse drejtësia e Edi Ramës burgos të pamundurit dhe mbron qeveritarët e zhytur në krim dhe korrupsion.

Gjaku i Ardit Gjoklajt është thirrje për cdo të ri për të mos harruar.

Na kujton cdo ditë se Erjon Veliaj nuk e ka problem të vrase për dy leke me shumë. Na kujton se cfarë drejtësie kemi, na kujton se cfare monstra-politikanë kanë kapur shtetin

Gjaku i Arditit është apel për reagim, për të zhdukur njëherë e përgjithmone nga drejtimi i vendit të këtyre politikave që jeta e të tjereve për ta vlen një grusht lekësh.

Ne nuk do ta harrojmë Arditin! Pa vënë drejtësi për të nuk do të kete paqe në këtë vend.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.