Sat. May 30th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Lulzim Basha pas votimeve: Shqiptarët refuzuan Ramën

1 min read

Kreu i opozitës, Lulzim Basha në një konferencë për mediat pas mbylljes së procesit të votimit ka thënë se sot shqiptarët braktisën maskaradën e votimit partiak. Basha tha se 85 përqind refuzuan votimet e paligjshme.

Madje Basha shkoi dhe më tej teksa tha se Edi Rama ëhstë refuzuar edhe socialistët. Kryedemokrati foli po ashtu edhe për manipulime në zgjedhje.

Ka pas blerje votash, kërcënim për të marrë pjesë, përdorim të administratës dhe mbushje kutish”, tha Basha.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.