Sun. Mar 29th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Si e komenton Sandër Lleshaj përgjimin e Tahirit

1 min read

Në përgjimet e publikuar pak ditë më parë nga gazeta gjermane “Bild”, dëgjohej në biseda ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri teksa komunikonte në një gjuhë të papërshtatshme me shefin e policisë, Robert Aga.

Pas publikimit të përgjimit Tahiri reagoi duke kërkuar ndjesë për gjuhën që kishte përdorur gjatë telefonatës.

Ndërkohë, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, është shprehur në emisionin “Opinion”, se nuk do e kishte përdorur kurrë gjuhën që kishte përdorur Tahiri.

Ai refuzon të pergjigjet drejpërdrejtë, por tha: “Nuk do ta kisha thënë kurrë”.

Lleshaj nuk ka pranuar të komentoj procesin e zgjedhjeve në Dirër, duke shtuar se problemet duhet të verifikohen.

“Për zgjedhjet në Durrës dhe në Dibër nuk kam gjykim për ato. Këto përgjime më lenë një shije të keqe kur i dëgjoj, problem është që duhet në verifikohen”,-tha LLeshaj

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.