Sun. Jan 19th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Pogba tek Juventusi vjen lajmi i madh

2 min read

Gazetari Italian Gianluca Di Marzio jep lajmin e madh per Juventinet duke postuar se Paul Pogba eshte drejt Juventusit dhe do marre 15 milion € ne sezon ndersa Maanchester United do perfitoj plot 150 milion €

Postimi përkthyer në shqip

Kontaktet e vazhdueshme dhe dëshira për të vendosur gjithçka për një kthim të madh. Paul Pogba dhe Juventusi ndjehen, si njëri-tjetri. Dhe ka vullnet të fortë nga ana e lojtarit për të menduar më shumë për një aventurë të re për Juventusin krahasuar me transferimin në Real Madrid. Megjithatë, operacioni nuk do të jetë i thjeshtë: lojtari fiton 15 milionë euro neto për sezonin në Angli dhe nuk duket i gatshëm të heqë dorë lehtë. Udhëheqja e bardhezinjtë po përpiqet të kuptojë se si t’i pëlqejë atij para se të merret me United.

Gjithashtu këtë mëngjes, të martën më 18 qershor, Juventusi dhe shoqëruesit e lojtarëve ishin në gjendje të dëgjonin njëri-tjetrin, duke demonstruar se si bëhet fjalimi mes palëve.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.