Sun. Jan 19th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Zyrtare/ Juventus emëron trajnerin e ri. Emri

1 min read

Nuk ka më dilema nuk ka më dyshime, ashtu siç ishte folur prej muajsh Mauricio Sarri është trajneri më i ri i Juventusit.

Ish-tekniku i Napolit është zyrtarizuar vetëm pak para pak minutash edhe pse prej ditësh tashmë dihej se do të ishte ai që do drejtonte Juventusin.

Sarri këtë sezon me Chelsean arriti që të fitonte kupën UEFA dhe pozicionoi Chelsean në vendin e tretë, pas Manchester City-t dhe Liverpool.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.