Mon. Dec 16th, 2019

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Flet gazetari gjerman që plasi përgjimet: Kam të tjera, do i botoj

1 min read

Peter Tiede, gazetari gjerman i “Bild”, që publikoi dje 6 përgjime të reja nga dosja 339/1, ku dëgjohet Astrit Avdylaj me zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste, mes tyre edhe kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako flet në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24.
Ai tregon se ra në kontakt me materialin e publikuar falë kontakteve që ka pasur në Shqipëri.

Unë kam pasur kontakte me hetues dhe policië shqiptarë të detyruar të largohen nga Shqipëria, me hetues, oficerë të policisë gjyqësore”, tha Tiede.

Ai shtoi ndër të tjera se ka edhe materiale të tjera nga dosja 339/1 dhe se do ti publikojë edhe ato.
vijon

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.