Tue. May 26th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Çfarë thoshte Edi Rama më 12 maj për Vangjush Dakon

2 min read

Më 12 maj të këtij viti, Edi Rama thoshte se kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako nuk kishte asnjë bisedë me grupin e “Avdylajve”.

rama-vasili-1-1

Më 12 maj të këtij viti gjatë një konference me gazetarë, kryeministri Edi Rama thoshte se kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako nuk kishte asnjë bisedë me grupin e “Avdylajve” për blerje dhe shitje votash.

“Vijmë tek Durrësi. Flasin për një kryetar bashkie, i cili përmendet në një fjali mes dy kriminelëve dhe vetë nuk ka asnjë bisedë, zero, ku të flitet edhe së largu për ndonjë gjë që lidhet me blerje apo shitje. Tani, si mund të jenë këto dy gjëra arsye për të vazhduar një storie pafund. Unë e kuptoj është dëshpërim, është mungesë argumentesh, është mungesë faktesh dhe politikisht ok, por ç’domethënë kjo që i bëhet një jehonë këtu dhe aty”, tha Rama

fjalë e zbardhur edhe në faqen e Kryeministrisë (foto më poshtë).

kryemksss

Pas publikimit të sotëm të përgjimeve të gazetës gjermane “Bild”, ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ripublikon deklaratën e kryeministrit, duke theksuar se teksa mbronte Dakon, gënjente sheshit.

Reagimi i plotë i Vasilit:

Shiheni me syte tuaj kur ne 12 maj 2019 Edi Rama mbronte Dakon ne konference shtypi dhe genjente sheshit.(VIDEO).

Shiheni Videon ku Edi Rama përbetohet paturpësisht se s’ka asnjë bisedë të Dakos me kriminelet, veçse thjesht përmendet nga kriminelët në bisedat e tyre.

Krahasojeni gënjeshtrën e paturp të Ramës, me përgjimet e bëra publike nga BILD-i gjerman, ku del e qartë, si drita e diellit, se Dako ka folur sa është shqepur me kriminelet.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.