Mon. Dec 16th, 2019

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Ekzekutohet me një plumb në kokë një nga politikanët e partisë së Merkel

1 min read

Politikani 65-vjeçar Walter Lübcke, anëtar i partisë së qendrës së djathtë CDU të kancelares gjermane Angela Merkel u gjet i vr.arë në Kassel të Gjermanisë.

Viktima u gjet në tarracën e shtëpisë së tij në dhe ishte qëlluar me pis.toletë në kokë në një distancë e afërt.

Policia deklaroi se arma e krimit nuk u gjet në vendin e ngjarjes.

Sipas “Bild”, Lübcke, baba i dy fëmijëve, në kohën e krizës së migrimit, në vitin 2015, kishte folur në favor të të drejtave të refugjatëve, duke tërhequr zemërimin e aktivistëve të ekstremit të djathtë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.