Tue. Mar 31st, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Aktori “degjeneron” Ramën: Me kë konkuron o artist, me kë flet? Vdiqe për pak “ata”. Hajt se do të kalojë

2 min read

Komediani i njohur e ka cilësuar qesharak dhe të pakuptimtë fjalimin e Edi Ramës në hapje të fushatës zgjedhore të Rilindjes.

Sipas Dedës, etiketimet e Ramës ‘Ne dhe ata’, janë të pakuptimta, pasi Rama në këto zgjedhje është i vetëm, dhe nuk është e pakutimtë të atakosh një kundërshtar që nuk është në garë.

Ja postimi i Jul Dedës:

Nuk e kuptoj kete fjalimin e Rames, “Ata keshtu, ne ashtu. Ata keq, ne mire. Ata prish, ne rregullo”, nuk e marr vesh kete ligjerate. Dikush t’i thote piktorit, se s’ka “ata”, je vetem ne zgjedhje (nese do mund t’i besh).

Me ke konkuron o artist, me ke flet? Kujt i referohesh? Apo nuk rri dot pa “ata”? E kupton edhe vete se pa “ata” je nul, sepse nuk quhesh dot as mazhorance nese fiton dhe as opozite nese humbet, je kot. Vdiqe per pak “ata”. Hajt se do te kaloje. Mos u merzit.

P.s. Meqe ra fjala, kjo hapje e shtirur, e shpifur dhe e vetmuar e fushates, ngjan me shume si nje mbyllje ne bunkerin e masturbimit kolektiv.

1 thought on “Aktori “degjeneron” Ramën: Me kë konkuron o artist, me kë flet? Vdiqe për pak “ata”. Hajt se do të kalojë

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.