Mon. Mar 30th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Nuk është Gurdiola ja kush do jetë tranjeri i ri i Juventusit

1 min read

Kohet e fundit ne itali lajmi i dites eshte cili do jete tranjeri i ri i Juventusit mediat aluduan per Guardiolen si tranjer i ri i Juventus dhe ishte arrit akordi por kjo rezultoi fake news dhe Guardiola sdo largohet nga City tani mediat po aludojne nje emer te ri dhe ai eshte Sarrit

Lajmi i plote

Sarri do te jete trajneri i ardhshem i Juves. Kontrate 3 vjecare prej 7 mln euro ne sezon. Firma do te vije pas finales se EL. Mund te flasim qe tani per nje para-kontrate mes paleve. Pas finales Ramadani do te takohet me Abramovich per te prishur kontraten qe e lidh Sarrin me Chelsea. Nuk eshte nje problem qe lidhet me deshiren e londinezeve per ta mbajtur me cdo kusht. Eshte thjesht ceshtje ekonomike. Duhet pare nese Sarri do te largohet duke dhene doreheqje dhe duke mos perfituar gje ne kembim apo nese do te perfitoje nje shperblim nga Abramovich.

( Tancredi Palmeri per SNAI )

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.