Tue. May 26th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Dalin bisedat ne Whats up mes Ramës dhe Ambasadorit të BE

1 min read

Sot po qarkullon një foto në rrjet ku Luigi Soreca po i bënte urim Ramës për Rekomandimin pozitiv që KE dha për Shqipërinë por telefoni i tije është filmuar duke nxjerr një bisedë të mëparshme

Biseda e plote

“…Basha do të humbiste mbështetjen e ndjekësve të tij më të fortë”.
“4. Mediu u ndal në lidhjet ndërmjet Ramës dhe krimit të organizuar dhe korrupsionit: e vetmja mënyrë për të pasur zgjedhje të lira dhe të ndershme ishte që të shtynin zgjedhjet (me gjashtë muaj) dhe të fokusoheshin në kushtetut…” – i shkruan Rama në anglisht, ambasadorit Soreca. Ky i fundit i është përgjigjur shkurt në italisht me fjalët: “Çmenduri”.
“E pe?” – ia kthen Rama?
“Po, e pabesueshme” – e mbyll bisedën ambasadori i BE-së. Në telefonin e këtij të fundit më pas është një mesazh i ditës së mërkurë ku ai e uron Ramën për vendimin e Komisionit Europian që rekomandoi çeljen e negociatave.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.