Sat. Apr 4th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Berisha tregon ku u fsheh Rama dje nga frika e protestuesve

1 min read

Ish-kryeministri Sali Berisha, vetëm pak minuta para protestës kombëtare, ka treguar vendndodhjen se ku po fshihet kryeministri Edi Rama nga frika e shqiptarëve.

Me anë të një postimi në Facebook, Berisha shkruan se Rama po dridhet nga frika, dhe bashkë me rojet e tij është duke u fshehur tek tunelet e Bizës.

Qindra mijëra protestues janë mbledhur në bulevardin Dëshmorët e Kombit dhe kanë nisur protestën, ndërkohë që Rama sikurse edhe herët e tjera nuk ka kurajon që të qëndrojë në zyrë.

Ai gjithmonë largohet nga Shqipëria kur opozita nis protestat , ndërsa bën thirrje për dialog përmes letrave ku edhe kërcënon opozitën duke dëshmuar hipokrizinë në letrat që dërgon.

Statusi i Plotë

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.