Sat. Apr 4th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Dhe pse i përfshirë në vjedhjen prej 250 milion lekësh, ish i dashuri i Çiljetes emerohet ne krye te Hetimit Tatimor

2 min read

Në krye të Drejtorisë së Hetimit Tatimor të Tiranës është emëruar, Romeo Shehu.

Shehu është nga Saranda dhe për një kohë të gjatë është përfolur si i dashuri i këngëtares, Çiljeta Xhilaga. Sipas ‘’pamfletit’’ ai është marrë me trafikun e drogës dhe pengmarrje me dhunë

Në njoftimin zyrtar të shpallur nga drejtoria  e Përgjithshme e Tatimeve, fitues për drejtor në Tiranë është shpallur Romeo Kujtim Shehu, i cili thuhet se ka 11 klasë shkollë vetëm.

Midis ish-konkurrentëve, ishte edhe një ish-prokuror i cili e ka shpallur Romeon si të pandehur.

Por kush është Romeo Shehu?

Emri i Romeo Shehut nuk është i panjohur, siç thamë edhe më lartë ai njihet si ish-partneri i Çiljeta Xhilagës.

Por në vitin 2012 emri i tij është lakuar edhe nga policia, pasi ai u akuzua për vjedhje në bashkëpunim.

Në vitin 2012 ai ishte 28-vjeç dhe u përfshi në një vjedhje në bashkëpunim, duke grabitur cigare me vlerë 250 milion lekë të vjetra.

Po ashtu më herët Shehu ka qenë specialist në zyrën e hetimit tatimor të Tiranës.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.