Sat. Apr 4th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Reagojn nderkombetaret pas fotos se perdhunimit publikuar nga Flora Brovina…

1 min read

Disa dite me pare Flora Brovina ka publikuar ne kuvend nje foto ku pretendohet se nje grua kosovare eshte perdhunuar ne grup gjate genocidit nga ushtare Serb dhe gjithe kjo skene e shemtuar ka ndodhur ne sy te familjareve te saj, nen kercenimin e armes. Por e njejta foto eshte gjetur ne nje faqe erotike +18 dhe fotoja mendohet te jete bere ne Irak. Menjehere

pas kesaj Brovina ka kerkuar falje per situaten e krijuar. Megjithate kjo ka bere qe Ambasada e Britanise se Madhe te reagoj me nje postim ne rrjetet sociale.

Reagimi i plote i ambasades :

Të shqetësuar për ngjarjet që ndodhën në Kuvend javën e kaluar. Është e rëndësishme që pohimet për krime të rënda gjatë konfliktit të hetohen nga institucionet e duhura, mbi të gjitha duke u dhënë përparësi drejtësisë dhe mbështetjes për të mbijetuarit, viktimat dhe familjet, sipas sundimit të ligjit dhe jo oportunizmit politik.”

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.