Tue. May 26th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Deputeja bukuroshe e parlamentit të Kosovës tregon politikanin e preferuar në Shqipëri

1 min read

Duda Balaj , ka qenë e ftuar në emisionin “Provokacja”, ku është pyetur rrethë jetës së sajë dhe preferencave të ndryshme që ajo ka.

Nënë e tre fëmijëve Duda ka treguar disa gjëra për veten.

Ndërsa kur u pyet nga moderatori i emisionit, Mustafa Nano, Balje tregoi se kush është politikani më simpatik në Shqipëri dhe në Kosovë.

“Edi Rama, veç për gardin. Unë nuk jam kompetent për ta vendos, por zoti Rama gjithmonë ka përkrah Kosovën dhe unë gjithmonë pëlqej gardin. Sa e kam pasur mundësinë për ta përcjellë më pëlqen shumë.

Në Kosovë nuk mundem të zgjedh një person. Unë jam me mandat të tretë deputete dhe kam pasur mundësinë të punoj me secilën parti të madhe. Unë kam pasur edhe respekt. Edhe tani me kryeministër dhe kur ka pasur kryeministër LDK dhe PDK, mirë kemi kaluar”, tha Duda Balja.

Deputetja kosovare konsiderohet gjithashtu si një ndër politikanet më seksi në trevat shqiptare.


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.