Mon. Jan 27th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Pjerin Ndreu : Berisha nuk kishte sens për lider ndërsa Bashës i ka dalë boja …

1 min read

TIRANE

I ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” ish-deputeti i PS, Pjerin Ndreu tha se pas protestave të opozitës, qëndron reforma në drejtësi dhe SPAK. Sipas Ndreut opozita ka dalë në rrugë pasi është kundër kësaj reforme.

Duke u ndalur në kërkesat e opozitës, Ndreu tha se një gjë e tillë mund të krijojë precedent të rrezikshëm për të ardhmen, ndërsa ndau edhe qëndrimin e tij sa i takon liderit historik të PD-së Sali Berisha dhe kreut aktual të PD-së, Lulzim Basha.


“Lideri i PD është plakur, ai po kishte pak sens për lider, megjithë zullumet e veta, s’ka lënë gjë pa thënë. Pavarësisht se c’farë s’ka thënë, po kur cohet edhe ky bën si trim kot. Gjasme djalë i pashëm e me shkollë, po më duket edhe shkolla e ka mbaruar. I doli boja të fortit tashmë” .- tha Ndreu.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.