Mon. Mar 30th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Largohet Allegri por kush do jetë tranjeri i ri ( Emrat )

2 min read

Juve eshte ne pune per te gjetur trajnerin e ri. Sipas Sky Sport, emrat jane: Pochettino, Deschamps, Inzaghi dhe Conte i cili eshte prane Interit por nuk ka ende asgje zyrtare. Conte eshte shprehur ne intervistat e fundit se kerkon nje ekip ne gjendje per te fituar dhe per te investuar. Inter vazhdon te kete probleme me Fair Play Financiar, Nje pjese te mire te lojtareve nuk i ka blere akoma perfundimisht. 2 lojtaret me te mire te ekipit (Perisic e Icardi ) kerkojne largimin dhe forma e dobet se bashku me menaxhimin e keq te situatave te tyre e ben te pamundur qe nga shitja e tyre te perfitohen kapitale te medha per merkato. Veshtire te mendosh qe tek Inter Conte do te kishte mundesine te fitonte menjehere kur flasim per nje ekip qe ka nevoje per te pakten 5-6 titullare te rinj dhe per nje pankine te plote. Tek Juve i vetmi qe i mban inat eshte personi me i rendesishem i klubit, Andrea Agnelli. Mbetet per tu pare nese Paratici e Nedved do te arrijne ta bejne te kaperdije inatin.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.