Fri. Jun 5th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Rama apo Berisha kush është ” vrasësi i vërtetë ” i 21 Janarit

2 min read

Jemi mësuar të dëgjojmë shpesh se vrasjet e 21 Janarit i bëri Berisha për të mbrojtur pushtetin dhe godinën e kryeministrisë por tani shqipëtarët po ndryshojnë mendim për disa arsye

E para është se që pas asaj proteste Rama u rrit shumë politikisht dhe ra figura e Berishës gjë që coj dhe ne humbjen e PD dhe fitoren e PS-LSI

E dyta protesta e 21 janarit u bë kundër Ilir Metes i cili vodhi 70 milion leke dhe ishte mega skandali i kohës por cuditërisht më pas Rama pranoi të bënte kualicion me Meten vetëm për pushtet duke harruar atë cfar ndodhi

E treta sot pas 6 viteve te Ramës në pushtet ajo cështje nuk është hapur dhe Rama që betoj se do bënte drejtësi është i vetmi që tani nuk do më drejtësi

E katërta por më e rëndësishmja ështe se Rama gradoi dhe i dha pushtet njërit nga të akuzuarve për vrasjen e 4 personave dhe personi është Agron Malaj që ka qenë pjesë e grupit të zjarrit më 21 janar dhe i pushuar nga puna nga Sajmir Tahiri për këtë arsye i cili më pas u bë drejtor madh i OSHEsë dhe kordinator i PS për dibrën dhe tashmë edhe zyrtarisht kandidat i PS për Bashkinë Mat

Pas gjithë këtyre lind vetëm një pyetje kush ështe vrasësi i vërtetë i 21 Janarit ?

Në foto Edi Rama dhe Agron Malaj në fushatë në Mat

1 thought on “Rama apo Berisha kush është ” vrasësi i vërtetë ” i 21 Janarit

  1. Agron Malaj nuk hapi zjarr edhe pse ishte ne grupin e zjarrit. Ai eshte i biri i nje ish ushtaraku te nderuar qe Berisha ja hoqi nga puna. Arma e tij doli e paster pa bere qutje me 21 Janar. Protestuesit u vrane me urdher te Berishes e Bashes. Agron Malaj nuk zbatoi urdherin e Berishes as Bashes por edhe kom. Gardes u qellua me grusht nga bodigardet e Saliut se nuk po qellonte dhe ju muar pistoleta e tij ku qelluan qelbesirat e Saliut qe vrane qytetaret e pafajshem ne bulevard. Pse e shpetoi e nxorri nga burgu dhe e dergoi jashte shtetit me pasaporte diplomatike. A e gjeni dot ku eshte tani kom. Gardes Ndrea Prendi dhe pse eshte zhdukur?? Qe te mos dale e verteta kush i vrau qytetaret. Por heret a vone e verteta do te dale ne drite?? Po ku do jene vrasesit nuk i dihet …….

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.