Sun. Dec 8th, 2019

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Belind Këlliçi kjo është drejtësia e Edi Ramës që jep pushtet kriminelëve dhe arreston protestuesit që duan zgjedhje të lira

2 min read

Kryetari i FRPD Belind Këlliçi ka reaguar për arrestimet politike që po bën drejtësia e Edi Rames ku arreston me urdhër te drejtpërdrejte protestuesit dhe u jep pushtet kriminelave

Reagimi i plotë

Drejtesia e Edi Rames, burg per protestuesit dhe pushtet per kriminelet!

Sot babai i nenkryetarit te FRESSH-it Artur Micko, gjyqtari politik i Rilindjes Arben Micko, mbajti ne burg 20 protestues. Drejtesia e Edi Rames dha burg per ata qytetare qe protestojne per liri dhe te drejta themelore, e jep pafajesi per kriminelet, trafikantet, hajdutet e perdhunuesit.

Burg per protestuesit e unazes, asnje akuze per hajdutet e 40 milione eurove per 2km rruge te unazes.

Burg per protestuesit qe duan zgjedhje te lira dhe te ndershme, asnje hetim per bleresit e votave ne bashkepunim me krimin, Damian Gjiknuri, Vangjush Dako, etj.

Dosja 339 dhe 184 dhe kapja politike e drejtesise i kane mbyllur Shqiperise deren e Europes. Krimi i lidhur me politiken po rrezikon kthimin e vizave per shqiptaret.

Asnje gjygjtar politik i Edi Rames nuk na ndal dot! Perkundrazi, na shton vendosmerine ne betejen tone per Shqiperine si e gjithe Europa.

Ne, te rinjte demokrate dhe rinia qe e do Shqiperine si Europa nuk do ta lejojme te keqen qe na qeveris sot, te mbaje peng te ardhmen tone europiane 🇦🇱🇪🇺

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.