Tue. Apr 7th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Caktohet data ja kur do jetë protesta e rradhes e Opozitës

1 min read

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime.

Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe.

Burime nga mbledhja bëjnë me dije se është diskutuar data 25 maj për protestën e radhës kombëtare.

Mësohet se Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e djathtë bashkiak, ish-grupin parlamentar demokrat dhe Këshillin Kombëtar

Theksojmë se kjo datë nuk është ende zyrtare por përflitet në qarqe të ngushta

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.