Sat. Mar 28th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Pse Edi Rama është me dy fytyra dhe pse Lulzim Basha fitoi pikë me protestën e djeshme

2 min read

Edi Rama pak orë para protestes lajmeroj te gjitha delegacionet dhe te gjitha Ambasadat se PD ka plan për të marrë institucionet me dhunë dhe do ketë destabilitet për vendin

Pas ketyre lajmerimeve te gjitha Ambasadat ashtu edhe BE reagoj duke bere thirrje per opoziten qe mos te kishte dhunë

Ne fakt ajo qe pritej nga te gjithe qe te ndodhte  nuk ndodhi dhe opozita nuk beri dhune por beri marshime neper disa pika te mire percaktuara ne agjende duke pasur me vete vetem flakadane dhe kapsolla dhe jo municione sic pretendonte pozita ne raportimet tek nderkombetaret

Rama i lehtesur nga kjo gjë mori zemer dhe e quajti te deshtuar protesten e opozites duke perifrazuar xhiro boshe me kapsolla kur vetem pak ore me pare ishte i friksuar dhe kishte disinformuar teresisht nderkombetaret te cilet ishin alarmuar se shqiperia mund te shkonte drejt nje konflikti civil te armatosur

Kjo qe Rama beri sot eshte sjellje me dy fytyra edhe frikacak e burracak para se te niste protesta  edhe trim e krenar pas proteste

Basha sot fitoi shume pike ne sy te nderkombetarve pasi protesta ishte sot nen vezhgimin e tyre dhe prisnin te kishte dhune ne shenje hakmarrje ndaj policise qe ushtroi dhune te paprecedente ndaj numrit 3 te partise demokratike Seit Dollapi por kjo gje nuk ndodhi

Basha edhe njeher iu dergoj mesazh nderkombetarve mesazh se nuk e do pushtetin me dhune por me zgjedhje te lira e te ndershme

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.