Mon. Mar 30th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

AMBASADA AMERIKANE KA NJË MESAZH PARA PROTESTËS

1 min read

TIRANË

Ambasada amerikane iu bën thirrje kryetarëve të PD e LSI-së të dënojnë aktet e dhunshme të mbështetësve të tyre dhe të bashkëpunojnë me çdo hetim për të identifikuar personat që i kryen këto akte dhune.

Në një postim në faqen e saj në “Facebook”, ambasada e SHBA si rrallë herë iu drejtohet me emra liderëve të opozitës dhe bën thirrje për protesta paqësore.


Ambasada dënon edhe dhunën në protestën e 11 majit, duke kujtuar shënimet në vendbanimin e ambasadorit të OSBE

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.