Tue. Apr 7th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

Zëri Amerikës reagon ashpër kundër Policisë për Arrestiminn e Seit Dollapit

1 min read

Zëri i Amerikës, ka reaguar pas dhunës së ushtruar ndaj Sekretarit Organizativ të PD-së, Sahit Dollapi.

Në reagimin e saj Zëri i Amerikës shkruan se një skuadër policie e armatosur rëndë, ka sulmuar dhe dhunuar Sahit Dollapin.

Reagimi i Zërit të Amerikës

Një skuadër e shtuar policore, e armatosur dhe pajisur rëndë, arrestoi sonte në sheshin para parlamentit sekretarin organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, edhe pasi u identifikua si politikan, duke hequr maskën anti-gaz nga fytyra, i veshur civil dhe i pambrojtur me vetëm një celular në dorë. Forca të shumta policore janë vendosur përpara institucioneve kryesore, kryeministri dhe parlament, gjatë protestës së opozitës.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.