Sun. Mar 29th, 2020

Demokracia

Fjala e lirë e shtypit

PS ZYRTARIZON KANDIDATET PR BASHKI NE GJITHE SHQIPERINE JA EMRAT ..

2 min read

Në mbledhjen e kryesisë së Partisë Socialiste janë zyrtarizuar edhe emrat e kandidatëve për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Kështu, në Durrës pas 12 vitesh do të largohet Vangjush Dako dhe do të kandidojë drejtoresha e Tatimeve Valbona Sako.

13 maji është dhe afati i fundit për regjistrimin në KQZ të kandidatëve për kryetar bashkie dhe kandidateve për këshilltar bashkiak. Opozita jo vetëm që ka bojkotuar duke mos u regjistruar, por ka paralajmëruar se nuk do të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve.

Ndërkohë, vetëm për bashkinë e Peqinit dhe të Hasit vendimi është shtyrë për në mbrëmje. Në orën 10:50, nga selia e Partisë Socialiste janë larguar të gjithë anëtarët e kryesisë dhe kanë mbetur vetëm Edi Rama, Taulant Balla dhe Gramoz Ruçi.

LISTA E PLOTE E KANDIDATEVE PER CDO QARK

Qarku ELBASAN
1. Elbasan Gledian Llatja

 1. Belsh Arif Tafani
 2. Cërrik Andi Salla
 3. Gramsh Klodian Taçe
 4. Librazhd Kastriot Gurra
 5. Peqin Saimir Hasalla?
 6. Përrenjas Nuri Belba

Qarku FIER
1. Fier Armando Subashi

 1. Lushnjë Fatos Tushe?
 2. Divjakë Fredi Kokoneshi
 3. Patos Rajmonda Balilaj
 4. Mallakastër Qerim Ismaili
 5. Roskovec Majlinda Bufi

Qarku GJIROKASTËR
1. Gjirokastër Flamur Golemi

 1. Tepelenë Tërmet Peçi
 2. Këlcyrë Klemend Ndoni
 3. Libohovë Luiza Mandi
 4. Memaliaj E papërcaktuar
 5. Përmet Alma Hoxha
 6. Dropull Dhimitër Tola

Qarku SHKODËR
1. Shkodër Valdrin Pjetri

 1. Fushë-Arrëz Fran Tuçi
 2. Malësi e Madhe Tonin Marinaj
 3. Pukë Gjon Gjoni
 4. Vau i Dejës Mark Babani

Qarku DURRËS
1. Durrës Valbona Sako

 1. Krujë Artur Bushi
 2. Shijak Elton Arbana

Qarku LEZHË
1. Lezhë Pjerin Ndreu

 1. Kurbin Majlinda Cara
 2. Mirditë Ndrec Deda

Qarku BERAT
1. Berat Ervin Demo

 1. Kuçovë Sybi Shehu
 2. Poliçan Adriatik Zotkaj
 3. Skrapar Adriatik Mema
 4. Ura Vajgurore Juliana Memaj

Qarku TIRANË
1. Tiranë Erjon Veliaj

 1. Vorë Agim Kajmaku
 2. Kamëz Rakip Suli
 3. Kavajë Redi Kraja
 4. Rrogozhinë Haxhi Molla

Qarku KORCË
1. Korçë Sotiraq Filo

 1. Devoll E papërcaktuar
 2. Kolonjë Erjon Isai
 3. Maliq Gëzim Topçiu
 4. Pogradec Ilir Xhakolli
 5. Pustec?

Qarku KUKËS
1. Has Adem Lala ose Liman Morina?

 1. Kukës Safet Gjici
 2. Tropojë Rexhë Biberaj

Qarku DIBËR
1. Bulqizë Lefter Alla

 1. Dibër Dionis Imeraj
 2. Klos llmi Hoxha
 3. Mat Agron Malaj

Qarku VLORË
1. Vlorë Dritan Leli

 1. Konispol Shuaip Beqiri
 2. Sarandë Ardian Gurma
 3. Selenicë Simbol Preza
 4. Delvinë Majlinda Qilimi
 5. Himarë Jorgo Goro
 6. Finiq Kristo Kiço

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright © Demokracia.co, 2019. Newsphere by AF themes.